UTC:
LTZ:
NMS:
Manažérov: 10182
Online: 19
Sezóna 18 - Deň 2 - Kolo 1 (1)
Hotovosť: 0
Kredit: 0


Futbalový manager online
Futbal - manager online
Futbal - manažér online
Neprihlásený
   

Obsah
Niekoľko rád pre nováčikov
Cieľ, priebeh a trvanie hry
Ovládanie hry
Sezóna a turnaje
Manažér
Kancelária
Mužstvo
Zápasy
Liga
Turnaje
Športový komplex
Trh hráčov
Trh zamestnancov
Diskusné fórumNávod je primerane stručný, aby vám poskytol rýchle informácie a aby vás zbytočne neunavil. Niektoré veci v ňom nie sú popísané schválne, a to preto, lebo sú predmetom bádania a zápolenia v hre.
Niekoľko rád pre nováčikov
Ak ste tu úplne noví, možno uvítate niekoľko rád na začiatok. Nebude to až také náročné:
 1. Prvá vec, ktorá je po prihlásení nutná, je nastavenie atribútov kapitána. Môžete si vybrať jeho tvár a nastaviť vlastnosti, ktoré určia jeho typ.
 2. Prelistujte si jednotlivé stránky, aby ste mali hrubý prehľad, čo tu všetko je.
 3. Nastavte si zostavu a taktiku pre budúci zápas. Bude silnejšia, ako tá automaticky vygenerovaná.
 4. Na stránke financií dojednajte nové zmluvy pre prísun financií.
 5. Nastavte hráčom tréning.
 6. Začnite budovať športový komplex.
 7. Na stránke zamestnancov sledujte (najlepšie denne), či neprichádzajú noví uchádzači o zamestnanie.
 8. Sledujte (najlepšie denne) tímové udalosti, ktoré vás upozornia na potrebné zásahy.
 9. Navštevujte svoj tím dostatočne často, pretože ak sa neprihlásite do hry 3 dni po sebe, začne mu pomaly klesať nálada a tým aj výkon.
 10. Sledujte návštevnosť domácich zápasov a upravujte ceny vstupeniek tak, aby ste dosiahli čo najvyšší príjem.
Cieľ, priebeh a trvanie hry
Cieľom hry je v roli futbalového manažéra úspešne viesť svoj virtuálny tím k víťazstvám a postupom. V priebehu dňa manažér spravuje financie, športový komplex, tréning hráčov a pod. a nastaví zostavu a taktiku svojho tímu pre jeho ďalšie zápasy. Večer potom prebiehajú zápasy medzi mužstvami jednotlivých manažérov.

Hra je časovo neobmedzená, ale ak sa manažér neprihlási do hry 30 dní, jeho konto je zablokované a do ďalších desiatich dní je mu odobratý tím. K odobratiu tímu dochádza aj v prípade, že financie klubu sú v mínuse viac ako 20 dní. Vtedy však konto manažérovi zostáva a môže si prevziať nový tím.

Konto manažéra môže byť zablokované aj v prípade, že sa manažér pokúša podvádzať v hre alebo iným spôsobom porušuje pravidlá hry. O to sa starajú gamemasteri.
Ovládanie hry
Štruktúra stránok sa pri ich prechádzaní mení minimálne, ovládacie prvky sú teda všade jednotné. Na prechádzanie stránok okrem hlavného menu slúži aj Lišta skratiek vpravo hore. Vo všeobecnosti platí, že všade, kde sa pri nájazde myšou zmení kurzor zo základného na nejaký iný, môžete kliknutím vykonať nejakú akciu. Aby ste jedným pohľadom našli všetky takéto aktívne objekty, môžete kliknúť na ikonku žiarovky na Lište skratiek.
Sezóna a turnaje
Sezóna trvá 14 týždňov, čiže 98 dní. V pondelok, stredu a piatok sa hrajú ligové zápasy, po iné dni zase zápasy priateľské a turnajové. Detaily môžete sledovať na stránke kalendára.
Liga
Ligové skupiny sú ako korene stromu. Hore sú krajiny, ktoré sa vetvia do národných líg, tie do úrovní a tie napokon do skupín. Na konci sezóny prvý tím v skupine postupuje do vyššej skupiny, druhý sa o to pokúša v baráži. Poslední traja zase zostupujú a predposlední traja bojujú v baráži o zotrvanie v skupine.

Na konci sezóny môže nastať preskupenie tímov v spodných skupinách, aby sa vyradili tímy bez manažérov. Niektoré tímy sa tak môžu dostať vyššie.
Ligový pohár
Ligový pohár sa hrá na konci sezóny. Zúčastní sa ho prvých 16 tímov z ligovej skupiny. Hrá sa systémom KO.
Liga majstrov
Ligu majstrov hrajú najlepšie tímy zo všetkých krajín od začiatku druhej sezóny. Po odohratí zápasov v základných skupinách nasleduje playoff, kde sa rozhodne o víťazovi.
Kreditné turnaje
Kreditné turnaje zakladajú a spravujú samotní manažéri. Určujú vstupný kredit pre záujemcov a kontumujú zápasy v prípade porušenia pravidiel. Víťazi získavajú kreditné body. Kreditné body môže získať aj manažér-zakladateľ, ak si tak nastaví pravidlá turnaja.
Manažér
Profil manažéra
Na stránke profilu manažéra nájdete základné údaje o používateľovi. Konfigurovať tu možno svoj "status", resp. výrok adresovaný ostatným, niekoľko údajov o sebe, zmeniť si heslo alebo e-mailovú adresu. Pri zobrazení cudzieho profilu možno zase ponúknuť manažérovi priateľstvo alebo poslať mu správu, či nahlásiť jeho prípadné priestupky správcovi hry (gamemasterovi).
Priatelia
Na tejto stránke sú karty aktuálnych a potenciálnych priateľov manažéra. Možno im odtiaľto poslať správu alebo prijať, odmietnuť či ukončiť priateľstvo samotné.
Kredit + PROFI
Na podstránkach tejto sekcie je správa kreditu manažéra a jeho PROFI balíka. Možno si tu zakúpiť kredit, aktivovať PROFI balík, či pozrieť si históriu transakcií. Je tu aj návod, ako získať PROFI balík bezplatne.
Kancelária
Tímové udalosti
Sledovanie tímových udalostí vám pomôže včas riešiť vznikajúce situácie. Na tejto stránke zároveň máte k dispozícii najnovšie správy z Hernej pošty a správy Herného reportéra.
Herný reportér
Prináša informácie od tvorcov hry.
Herná pošta
Obdoba klasickej e-mailovej služby fungujúca vo vnútri nášho systému pre komunikáciu medzi manažérmi navzájom.
Financie
Správa financií je v hre dôležitá. Sledujte svoje príjmy a výdavky, aby ste mohli rozumne riadiť klub. Na tejto stránke môžete sledovať aj ponuky sponzorov prichádzajúce raz za sezónu a vyjednávať s nimi. Možno si tu vziať pôžičku, ktorej výška závisí od toho, akú hodnotu majú vaše nehnuteľnosti v športovom komplexe. Kontrolujte, či vaše financie nie sú dlhodobo v mínuse, lebo ak by taký stav trval viac ako 20 dní, vedenie klubu vás odvolá a tím vám odoberie.
Mužstvo
Profil tímu
Najdôležitejšie informácie o tíme sú na tejto karte. Môžete si sem nahrať svoje vlastné logo a nastaviť vzhľad dresov. Vidíte tu potenciálnu silu tímu Top 11 počítanú z najlepších hráčov klubu, ale aj reálnu silu tímu z posledného ligového zápasu ovplyvnenú aktuálnymi atribútmi použitých hráčov a náladou tímu.
Kalendár
Kalendár sezóny obsahuje hlavné údaje o všetkých zápasoch. Kliknutím na pravé stĺpce budúcich zápasov sa vám zobrazí panel, kde môžete priradiť stretnutiam zostavu, taktiku a cenu lístka. Tlačítkom "Automaticky" môžete tieto individuálne nastavenia zase odstrániť. Ak vám niekto pošle výzvu na priateľský zápas, objaví sa vám v kalendári pri príslušnom zápase, kde ju môžete prijať alebo odmietnuť. Ak chcete vyzvať na zápas niekoho vy osobne, prejdite na kalendár ľubovoľného tímu a tam kliknite na ikonku futbalovej lopty na riadku niektorého voľného dňa.
Hráči
Na tejto stránke máte zoznam hráčov, ktorí patria do vášho klubu, ako aj tých, ktorí sa o členstvo uchádzajú. Noví hráči prichádzaju v nepravidelných intervaloch, ktorých dĺžka závisí od úrovne vášho tréningového centra a kvality vašich skautov. Týmito atribútmi je ovplyvnená aj ich kvalita. Vždy sú tu maximálne traja a ďalší prídu len vtedy, keď pre nich uvoľníte aspoň jednu z pozícií prijatím alebo odmietnutím kandidujúceho hráča.

Ikonkami na pravej strane môžete hráčov manažovať podľa potreby. Vidíte tu číselné hodnoty atribútov hráčov tak, ako boli zatiaľ natrénované, pričom vedľa nich je menej výraznou farbou uvedený potenciál hráča pre tento atribút. Tento potenciál postupne s vekom a absolvovanými tréningami klesá, až skončí na minime. Čím je potenciál vyšší, tým rýchlejšie bude hráč príslušný atribút trénovať. Viac informácií uvádzame v sekcii Tréning

Najvýstižnejší údaj vyjadrujúci užitočnosť hráča je Súhrnná výkonnosť. Tento údaj v sebe zhŕňa všetky natrénované atribúty spolu so skúsenosťami hráča vzhľadom k jeho typu.

Po kliknutí na meno hráča prejdete na jeho kartu, kde vidíte a môžete nastavovať všetko, čo sa ho týka, vrátane tréningu. Trénovať môže naraz maximálne tri atribúty. Na rozdiel od zoznamu hráčov, tu na jeho osobnej karte je údaj Aktuálna súhrnná výkonnosť. Je to súhrnná výkonnosť ovplyvnená zdravotným stavom a energiou hráča.

Číslo dresu, ktoré tu môžete nastaviť, sa môže zobrazovať na ikonkách hráčov pri futbalovom zápase. U vášho predvoleného kapitána sa bude zobrazovať aj na trenírkach jeho dresu.

Štatistiky na karte hráča sú z ligových zápasov aktuálnej sezóny.Kontrakty s hráčmi trvajú väčšinou jednu sezónu a predlžujú sa automaticky, pokiaľ túto možnosť vy sami nevypnete.

5 dní predtým, ako hráčovi vyprší zmluva, sa medzi jeho ovládacími prvkami objaví ikonka zmluvy. Ak na ňu kliknete, môžete zadať pokyn svojim zamestnancom, aby vyjednali novú zmluvu a ušetriť tak nejaké financie. Ak túto možnosť nevyužijete, personálne oddelenie odsúhlasí hráčovi na ďalšie obdobie čiastku, akú požaduje.
Štatistiky
V štatistikách hráčov sme využili ich rozdelenie podľa turnajov na to, aby sme k nim pridali aj informáciu o prípadnom treste pre hráča.
Tréning
Každému hráčovi môžete priradiť tri rôzne tréningové aktivity v jednom čase. Pri trénovaných atribútoch bude klesať hráčov potenciál preň podľa toho, ako bude atribút rásť.

V hre máme štyri typy hráčov a každý používa svoje atribúty pri zápase v inej miere. Nemôžeme vám presne prezradiť v akej. Jednak je to predmetom vášho bádania a jednak - máme tu naprogramovaný skutočný simulátor, takže žiadne presne predvolené čísla a pomery neexistujú. V našej hre môžete postaviť stredopoliara na pozíciu útočníka a on vám môže podať celkom pekný výkon. Možno síce netrafí bránu, ale dá vynikajúcu prihrávku spoluhráčovi. Môžeme vám poradiť len jedno: Postupujte pri tréningu logicky!

Z miliónov testovacích zápasov máme v systéme vytvorené skryté tabuľky, o ktoré sa opiera jeden dôležitý údaj - sila tímu v minulom zápase. Tam je zohľadnený každý atribút hráča vzhľadom k jeho pozícii v zostave.

Štyri hlavné atribúty vidíte v tabuľkách zvýraznené. Ďalšie atribúty trénujte tak, ako by ste postupovali v skutočnom živote. Napr. hlavička u brankára nemá žiadny význam, ale prihrávanie áno. Streľba u obrancu málokedy príde na rad. No a stredopoliar musí vedieť hádam všetko okrem chytania v bráne. Dôležité je, že potenciál pomaly klesá s vekom a aj tým, ako daný atribút rastie. Treba teda skôr trénovať atribúty s vyšším potenciálom, alebo tie z nižším? Sledujte to a časom na to prídete.

Kedykoľvek v priebehu sezóny môžete poslať ľubovoľného hráča do tréningového kempu. Pozor však na to, že kým tam je, nemôže nastúpiť na zápas. V kempe budú hráčovi trénované atribúty rásť rýchlejšie, ako pri bežnom tréningu. Každý hráč môže byť počas jednej sezóny v kempe spolu maximálne 20 dní rozdelených na voliteľný počet úsekov.
Zápasy
Prenosy a záznamy
Táto sekcia je určená na sledovanie priameho prenosu prebiehajúceho zápasu alebo na sledovanie záznamu zo zápasu už odohraného. Simulovaný zápas trvá 15 minút a tie sú synchronizované s reálnym časom. To znamená, že keď začnete zápas sledovať 15 minút po jeho začiatku, nemôžete tlačidlom na presun záznamu na koniec preskočiť až na jeho koniec, ale len na ekvivalentný čas vypočítaný z reálneho. Počas plynulého sledovania však, samozrejme, dochádza k predbiehaniu času v pomere 6:1.

Okrem tlačidiel pre prehrávanie záznamu sú napravo od nich ešte tlačidlá pre celoobrazovkový režim zobrazenia-[☐], druhu animácie-[A], typu označenia hráčov-[#] (iniciály mena/herná pozícia/číslo dresu) a ovládania zvuku-[Sfx][Noi]. Čo sa týka druhu animácie, zvoľte si ten, ktorý na vašom počítači pri použití vášho prehliadača funguje najplynulejšie. Počet obrázkov za sekundu (FpS) uvidíte pod ľavým dolným rohom ihriska. Animáciu najlepšie v súčasnosti zvláda prehliadač Google Chrome. Keby sme FpS umelo neobmedzili na 60, zvládol by na 3GHz procesore bez problémov až 200 za použitia jediného jadra. Obmedzili sme to, aby sa zbytočne neprehrieval procesor.
Nasledujúci zápas
Pri karte nasledujúceho zápasu stojí za zmienku najmä jej spodná časť, kde môžete zápasu priradiť zostavu, taktiku a určiť cenu vstupenky na stretnutie. Ak systém zaznamená v zostave nejaký problém, pod pravým dolným rohom ihriska uvidíte blikať červený výkričník. Štítok problémového hráča bude farebne zvýraznený. V prípade, že je zostava a taktika nastavená pre daný zápas ručne, uvidíte pod jej nadpisom symbol hviezdičky (*). Ak je automaticky priradená podľa nastavenej stratégie, uvidíte tam "A".
Zostava
Na stránke zostavy umiestňujete hráčov na ich pozície ťahom ich mena myšou na pozíciu na ihrisku. Kvôli tabletom a iným dotykovým zariadeniam je tam možnosť urobiť to aj poklepaním najskôr na meno a potom na pozíciu. Vyprázdnenie pozície dosiahnete jej potiahnutím do smetného koša vpravo dole. Tlačidlom "Uložiť" sa na server ukladá každá zostava samostatne.

V pravom stĺpci - paneli náhradníkov - sú horní traja určení na prípadné načasovanie striedania. Pravidlá striedania otvoríte kliknutím na rámček pod dresom. Nižšie umiestnený rámček je určený na to, aby ste naň myšou potiahli hráča, ktorý z ihriska odíde. Náhradníci budú použití v prípade, že nastane problém s hráčom v zostave, automaticky podľa ich typu. Ak niektorému priradíte aj pravidlá striedania, budú v rámci možností aplikované podľa nastavenia.

Spodný panel slúži na priradenie funkcií hráčom. Pamätajte na to, že kapitán má disponovať tvorivosťou a skúsenosťami, strelci dobrou strelou a nahrávači schopnosťou nahrávať. Pod pravým dolným rohom ihriska sú linky na kopírovanie a zámeny jednotlivých zostáv.
Taktika
Význam položiek taktiky je nasledovný:
 • Herné nasadenie: Intenzita úsilia hráčov počas celého zápasu. Zvyšuje silu mužsta, na druhej strane odčerpáva hráčom energiu na najbližšie dni.
 • Herné tempo: Určuje pomer dopredných a spätných prihrávok a čas zdržiavania hry.
 • Nástup do hry: Určuje rozdelenie síl hráčov v priebehu zápasu. Pri energickom ich úsilie počas zápasu klesá, pri miernom stúpa. Odčerpávanie energie hráčom neovplyvňuje.
 • Agresivita: Určuje, akú mieru rizika faulu podstúpi hráč pri napádaní protivníka. Vyššia agresivita zvyšuje účinnosť zákrokov, ale prináša častejšie tresty.
 • Obrana: Určuje stupeň osobného bránenia hráčov.
 • Ofsajdová pasca: Určuje, či si má mužstvo trúfnuť použiť ju. Zúčastnení skúsení hráči počas nej majú prevahu nad neskúsenými.
 • Stredné pole: Posúva aktivitu stredopoliarov určeným smerom.
 • Prihrávky: Určuje výšku prihrávok.
 • Útočné akcie: Určuje dráhu útočných akcií.
 • Streľba: Určuje, kedy sa strelec rozhoduje vypáliť.
Tlačidlom "Uložiť" sa na server ukladá každá taktika samostatne.
Stratégia
Tu si môžete nastaviť priradenie zostáv a taktík budúcim zápasom podľa toho, aký je pomer síl súperiacich tímov v čase ich nástupu na zápas, alebo osobitne pre priateľské zápasy. Nastavením percentuálnych hodnôt určíte automatickému systému, kedy má zápas považovať za náročný, vyrovnaný či nenáročný. Tieto nastavenia sú použité vždy, keď zápasu nepriradíte taktiku a zostavu individuálne.
Liga
Ligová tabuľka
Ľavý krajný stĺpec tabuľky určuje perspektívu tímu na konci sezóny. Zelená farba znamená priamy postup, žltá možný barážový postup, modrá zotrvanie v skupine, sivá možný barážový zostup a červená priamy zostup na nižšiu ligovú úroveň. Ďalší stĺpec označuje aktuálnu pozíciu a posun oproti minulému kolu zápasov. Za názvom tímu je zelenou farbou uvedená potenciálna sila zostavy najlepších 11 hráčov tímu. Nasledujú štatistické údaje a potom farebné symboly pre výsledky posledných ôsmych zápasov. Červená znamená prehru, modrá remízu a zelená výhru. Posledný stĺpec uvádza finančnú prémiu na konci sezóny pre príslušnú ligovú priečku.
Ligové zápasy
Obsah stĺpcov je zrejmý. Za zmienku stojí zelená hodnota sily tímu. V prípade minulých zápasov je tam uvedená sila zostavy, ktorá naozaj odohrala zápas a v prípade budúcich zápasov sila potenciálnej zostavy najlepších 11 hráčov tímu. Znamienko "menšie ako" vyjadruje, že naozaj nasadená zostava môže mať silu nižšiu.
Ligová baráž
Prináša informácie o priebehu a výsledkoch barážových zápasov.
Najlepší hráči ligy
Tu sú zverejnené aktuálne rebríčky individuálnych výsledkov hráčov ligy s príslušnými prémiami na konci sezóny.
Ligové fórum
To je odkaz na príslušnú sekciu diskusného fóra.
Turnaje
Okrem tabuliek štandardných herných turnajov je tu zoznam turnajov, ktoré môžu zakladať a spravovať samotní manažéri.
Kreditné turnaje
V zozname kreditných turnajov je možné vidieť existujúce turnaje aktuálnej a nasledujúcej sezóny. V tabuľke vidno, koľko je v turnaji prihlásených tímov z maximálneho možného počtu, bank v kreditných bodoch, ktorý bude rozdelený pre víťazov, časové údaje a vstupné podmienky pre silu zúčastnených tímov. Po kliknutí na názov turnaja sa zobrazí jeho profil.

Na podstránke priebehu turnaja je uvedený stav turnaja (prijíma registrácie, prebieha, skončil) a štandardné tabuľky tímov v čase registrácie a neskôr tabuľky zápasov v čase priebehu turnaja a po ňom.
Založenie kreditného turnaja
Na stránke zoznamu turnajov je tlačidlo pre založenie nového turnaja, ktoré otvorí formulár pre jeho nastavenie. Význam políčok je zrejmý zo samotných názvov. Zakladateľ turnaja musí na jeho založenie použiť 50 kreditných bodov a určiť vstupný kreditný poplatok pre účastníkov. Rozumným rozdelením banku však môže investíciu získať späť, alebo dokonca kreditné body zarobiť. Musí však pamätať na dostatočnú motiváciu záujemcov o registráciu. Ak sa turnaj nenaplní a bude zrušený, vklady zakladateľovi aj prihláseným účastníkom budú vrátené. Zakladateľ má právo určiť akékoľvek pravidlá (napr. vek hráčov, národnosť hráčov a pod.) a trestať ich nedodržiavanie kontumáciami zápasov, ktoré môže aplikovať večer po ich skončení.
Športový komplex
Areál
V tejto sekcii môžete stavať a búrať jednotlivé bloky budov, ktoré sú majetkom klubu. Po kliknutí na názov centra v tabuľke alebo na jeho plochu na obrázku sa otvorí dialóg, ktorý vám zobrazí, čo vás pri výstavbe čaká a umožní vám budovať. Už postavené bloky možno aj búrať. Búranie je zadarmo a jeho účelom je znížiť náklady klubu na údržbu, ak sa dostal do finančnej tiesne.

Význam jednotlivých častí areálu:
 • Štadión: Jeho kapacita určuje príjmy z predaja lístkov pri domácich zápasoch.
 • Administratívna budova: Potrebujú ju pre svoju prácu zamestnanci, hlavne personálny manažér a obchodný zástupca, ale aj ostatní.
 • Tréningové centrum: Určuje efektivitu a rýchlosť tréningu vašich hráčov.
 • Rehabilitačné centrum: Určuje rýchlosť regenerácie hráčov po zápase.
 • Zdravotné stredisko: Určuje rýchlosť liečenia zraneného hráča.
 • Zásobovacie centrum: Ovplyvňuje náklady na údržbu komplexu hneď od začiatku výstavby.
 • Energetický blok: Znižuje náklady na údržbu, ako stúpa spotreba energie v rastúcom komplexe.
 • Bezpečnostná služba: Znižuje škody spôsobené kriminálnymi živlami.
Komplex stavajte rozvážne podľa potreby a prísunu financií. Okrem priameho úžitku je jeho hodnota dôležitá aj pre banku, keď ju chcete požiadať o úver. Pamätajte na to, že časti určené na údržbu by nemali zbytočne predbiehať zvyšok areálu.
Personál
Personál je pre chod klubu rovnako dôležitý, ako areál. Na stránke zamestnancov môžete manažovať všetko, čo sa ich týka. Každý z nich má dva kľúčové atribúty - vedomosti a skúsenosti. Skúsenosti mu rastú každým dňom stráveným v klube a jeho vedomosti zase každým dňom strácajú na svojej aktuálnosti a kvalite, preto ho treba posielať na školenia, aby bol pre klub naozaj osožný. Podobne ako hráči, aj zamestnanec má pre svoje atribúty určitý potenciál, ktorý je v tabuľke uvedený menej výrazným písmom. Jeho význam a pokles je taký istý, ako u hráčov, takže so stúpajúcim vekom zamestnanca sa efektivita jeho vzdelávania znižuje.

Zamestnanec je medzi svojimi kolegami automaticky povyšovaný podľa svojich schopností a čím je v tabuľke vyššie, tým väčšmi ovplyvňuje oblasť, v ktorej pôsobí. Teoreticky je počet zamestnancov neobmedzený, ale vplyv každého ďalšieho v kariérnom rebríčku je polovičný oproti jeho nadriadenému, takže nižšie postavení zamestnanci už potom ťažko vyvážia svoje mzdové nároky užitočnosťou pre klub.

Noví kandidáti na zamestnanie prichádzajú nepravidelne v závislosti od úrovne personálneho oddelenia. Od toho závisí aj kvalita uchádzačov, takže je dôležité čím skôr postaviť administratívnu budovu, zamestnať dobrého personálneho manažéra a vyškoliť ho.

Význam jednotlivých zamestnancov:
 • Personálny manažér: Ovplyvňuje úroveň uchádzačov o zamestnanie a ovplyvňuje vyjednávanie mzdy zamestnancov i hráčov.
 • Obchodný zástupca: Ovplyvňuje vyjednávanie zmlúv klubu a výšky ponúk sponzorov. Tým, samozrejme, aj náklady na údržbu areálu.
 • Skaut: Ovplyvňuje úroveň prichádzajúcich hráčov.
 • Tréner: Ovplyvňuje kvalitu a rýchlosť tréningu hráčov.
 • Fyzioterapeut: Ovplyvňuje rýchlosť regenerácie hráčov po zápase.
 • Lekár: Ovplyvňuje dĺžku liečenia zranených hráčov.
 • Zásobovač: Znižuje náklady na údržbu areálu.
 • Majster údržby: Tiež znižuje náklady na údržbu areálu.
 • Člen strážnej služby: Znižuje škody spôsobené kriminálnymi živlami.
Kontrakty so zamestnancami trvajú väčšinou jednu sezónu a predlžujú sa automaticky, pokiaľ túto možnosť vy sami nevypnete. Vyjednávanie s nimi prebieha rovnakým spôsobom ako u hráčov. Tak ako v realite, nie všetci zamestnanci sú pre klub rovnako nákladní. Najdrahší sú tréneri.
Trh hráčov
Na trhu hráčov môžete ponúkať svojich hráčov, alebo z neho získavať pre svoj klub nových. Predaj prebieha prostredníctvom aukcie, kde vyhráva manažér s najvyššou ponukou. Čas do uzávierky ponúk môžete sledovať priamo v zozname hráčov na trhu, alebo na karte konkrétneho hráča. Tlačidlom s ikonkou zvončeka si môžete zapnúť zvukové upozornenie na vašu prebitú ponuku. Okrem zvuku zvončeka môžete posledných desať sekúnd počuť aj odpočítavanie do uzávierky. Stránku vôbec nemusíte znova a znova načítavať. Systém sám sleduje stav ponúk a ak bola tá vaša prebitá, včas vás upozorní a pridá vám ešte minútku na odoslanie ďalšej ponuky.

Vpravo hore nad tabuľkami je možnosť zobrazenia filtra, ktorý vám dovoľuje bližšie určiť hľadaného hráča podľa hraničných hodnôte rôznych jeho vlastností.
Trh zamestnancov
Podobne, ako trh hráčov, funguje aj trh zamestnancov.
Diskusné fórum
Diskusné fórum je rozdelené podľa líg jednotlivých krajín. Použitie je štandardné, ako ho poznáte z iných internetových lokalít. Za zmienku stojí, že kliknutím na symbol hviezdičky pred názvom témy môžete tému pridať medzi svoje obľúbené, alebo ju spomedzi nich odstrániť. Tlačidlo na sprístupnenie obľúbených tém je potom vpravo hore. Kliknutím na tlačidlo "Reagovať" dosiahnete prepojenie dvoch príspevkov a vyvoláte tým zobrazenie upozornenia na nový príspevok u manažéra, na ktorého reagujete. Tlačidlom so symbolom výkričníka môžete upozorniť moderátorov na príspevok, ktorý porušuje pravidlá hry alebo etického správania.


Copyright © 2014 - 2019 | Funnetix, s.r.o. | Všetky práva vyhradené